Pomóż darowizną

W naszej codziennej pracy drobne gesty są tak samo ważne jak wielkie czyny. Twój drobny podarunek zmieni bardzo wiele.
Każda wpłata pomoże nam walczyć o zdrowie i radość naszych podopiecznych.

TAK! CHCĘ POMÓC :)

Pomóż kupując w sklepie

Kup dowolny produkt z naszego sklepu, a cały dochód ze sprzedaży wspomoże działanie Fundacji Koocham.
Wszystkie produkty w naszym sklepie są wyjątkowe, tworzone z pasją i misją.

TAK! CHCĘ POMÓC

Pomóż swoim biznesem

Razem możemy więcej. Dzięki współpracy Twojej firmy z Koocham zyskamy wszyscy.
Nieważne czy reprezentujesz małą, rozwijającą się firmę czy wielką korporację – z pewnością możesz nam pomóc poprzez swoje produkty lub usługi. Zobacz jak wiele możesz zyskać.
TAK! CHCĘ POMÓC :)

Pomóż jako wolontariusz

Masz wiedzę, umiejętności i zapał? Chcesz robić coś pozytywnego. Odezwij się do nas.
Dzięki wolontariuszom dokonaliśmy już tak wiele. Dzięki Tobie będziemy mogli zrobić jeszcze więcej.
TAK! CHCĘ POMÓC :)

Przedszkole OONIWEREK

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne OONIWEREK dla dzieci niepełnosprawnych prowadzone jest przez Fundację KOOCHAM.

Nasze przedszkole ma moc!!! :)

Moc działania, moc tworzenia, moc jednoczenia oraz zrozumienia…

Nasze maluchy uczą się:

  • życia bez wzajemnych uprzedzeń,
  • akceptacji drugiego człowieka i jego niedoskonałości,
  • samodzielności w codziennym funkcjonowaniu w stopniu dostosowanym do ich możliwości rozwojowych.

Oprócz integracji w grupie rówieśników zapewniamy dzieciom pełną, systematyczną rehabilitację, która wpływa na ich rozwój społeczny, niezależnie od stanu zdrowia. Nasi pedagodzy i terapeuci wspierają małego człowieka w trudach dążenia do doskonałości, pomimo własnych ograniczeń czy problemów rozwojowych.

Dodatkowe informacje

Szkoła OONIWEREK

Terapeutyczna Szkoła Podstawowa OONIWEREK dla dzieci niepełnosprawnych prowadzona jest również przez Fundację KOOCHAM.

Wielu niedowiarków przecierało oczy ze zdumienia, kiedy I września 2016 r. wyjątkowi uczniowie przekroczyli próg unikatowej i jakże kolorowej szkoły terapeutycznej OONIWEREK!

Naszą ideą było stworzenie takiego miejsca, w którym każde dziecko będzie czuło się swobodnie i bezpiecznie. Miejsca, w którym będzie koochane za cały swój potencjał, którego w każdym z naszych dzieciaków jest od groma! Z dumą przyznajemy, że się udało!

OONIWEREK to już nie tylko przedszkole, ale szkoła – taka najprawdziwsza z klasą, przyjazną salą i koochanymi ciociami z mnóstwem pomysłów dla dzieci. Realizowany program jest dobierany indywidualnie dla każdego ucznia, bowiem każdy z nich jest wyjątkowy i nietuzinkowy! W ramach zajęć szkolnych, uczniowie uczestniczą w różnorodnych aktywnościach: począwszy od wszelakich form stymulacji polisensorycznej, po tematyczne zajęcia wyznaczone tygodniowym planem pracy. Wybrane zagadnienia realizowane są z użyciem metod, form i środków zgodnych z trendami współczesnej pedagogiki specjalnej, z którymi każda z naszych nauczycielek jest za pan brat! W godzinach poobiednich uczniowie uczestniczą  w zajęciach indywidualnych wyznaczonych spersonalizowanym grafikiem. W ich skład wchodzą m.in. fizjoterapia, integracja sensoryczna, neurologopedia, terapia widzenia, zajęcia pedagogiczne, zajęcia z psychologiem, dogoterapia, arteterapia oraz muzykoterapia. Nasi uczniowie mają również do dyspozycji Salę Doświadczania Świata, która jest źródłem mnóstwa różnorodnych wrażeń sensorycznych.

Dużo, dużo pracy, ale ile przy tym frajdy! Ooniwerkowa szkoła to przede wszystkim wyjątkowe dzieci, które dzień za dniem, mimo swoich trudności rozwojowych wchodzą swoimi już co raz większymi stópkami w dojrzałość. Przyjdźcie nas poznać, jesteśmy pewni, że zakochacie się w naszych uczniach!

Cel Ooniwerku

Jesteśmy po to, aby oswajać społeczeństwo z tematem niepełnosprawności . Pracujemy na zmianę świadomości społecznej, chcemy, żeby ludzie dostrzegli w niepełnosprawnym wartościowego człowieka, który tak jak my posiada prawa, obowiązki, marzenia i talenty.…

…budujmy społeczeństwo bez podziałów, uprzedzeń, bez barier. Dajemy szansę na rozwój społeczny, uczymy szacunku wobec słabszego…zwłaszcza dziecka, którego świadomość nie wykracza poza cztery ściany pokoju.

Cele, które są dla nas priorytetowe to działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Zapewniamy im warunki dla wszechstronnego rozwoju psychoruchowego, pomoc w edukacji, usamodzielnieniu oraz zdobywaniu nowych doświadczeń życiowych.

Niepełnosprawne dzieci w naszej placówce otoczone są całodzienną opieką. Zapewniamy im pełny zakres rehabilitacji i niezbędnych terapii. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia liczby specjalistycznych placówek edukacyjnych przyjaznych dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Wspieramy też rodziców dzieci z niepełnosprawnościami w powrocie do pracy i nawiązywaniu na nowo relacji społecznych.

Budzimy do życia w świecie integracji …

Dodatkowe informacje

Budynek OONIWERKA

Makieta przedszkola
Budynek, w którym mieści się nasze przedszkole  i szkoła został wybudowany dawno temu, bo około 1950r. Fundacja Koocham, dzięki wsparciu wielu firm oraz osób prywatnych przeprowadziła jego kapitalny remont oraz wyposażyła go w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej.

W budynku OONIWERKA dysponujemy salami do terapii grupowej, w których dzieci spożywają posiłki i leżakują oraz salami do terapii indywidualnej. Do dyspozycji dzieci są również Sala Doświadczania Świata oraz sala do rehabilitacji/terapii SI.

W naszej placówce serwujemy posiłki w formie cateringu, zapewniając dzieciom indywidualne diety.

Wokół  budynku rozmieszczony jest dydaktyczny plac zabaw, który służy nie tylko rekreacji, zabawie i nauce, ale i rozwijaniu sprawności ruchowej oraz orientacji przestrzennej.

Wspieram Fundację Koocham

Pomagam

2000 zł

Pomagam więcej

4000 zł

Pomagam jeszcze więcej

???

Zobacz co możemy zaoferować naszym wolontariuszom klikając TUTAJ.

Wstępując w nasze szeregi i po prostu pomagając:

  • dołączysz do wielkiego i ambitnego projektu, który daje ogromną satysfakcję i radość Tobie, nam i naszym podopiecznym,
  • będziesz mógł podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem,
  • oraz zyskać nowe umiejętności i doświadczenia,
  • poznasz ciekawych ludzi, którzy myślą podobnie do Ciebie i realizują swoje marzenia,
  • dostaniesz ciekawe zadania, a realizując je poczujesz jakie to wspaniałe uczucie pomagać,
  • zyskasz większe zaufanie np. wśród pracodawców

Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my odezwiemy się do Ciebie.

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Miasto

Adres email

Treść wiadomości

Oświadczam, iż zapoznałem się z polityką przetwarzania danych osobowych i akceptuję ją.

Imię i nazwisko

Nazwa firmy

Numer telefonu

Adres email

Treść wiadomości

Oświadczam, iż zapoznałem się z polityką przetwarzania danych osobowych i akceptuję ją.

Wsparcie przedsiębiorców jest dla nas bardzo cenne. Zobacz jak możesz nas wesprzeć klikając TUTAJ.

Pamiętaj, że pomóc możesz bez względu na to, czym się zajmujesz oraz od kiedy istniejesz na rynku. Za zaangażowanie Twojej firmy możemy się odwdzięczyć promocją Twojej marki wraz z naszymi działaniami. Mała firma dzięki współpracy z nami może znacznie zyskać na popularności oraz zdobyć nowych klientów.

Wypełnij formularz, a z przyjemnością skontaktujemy się z Tobą.

Zapraszamy!