O fundacji

Fundacja KOOCHAM od 2013r. zbiera środki na funkcjonowanie OONIWERKA (www.ooniwerek.pl) – placówki rehabilitacyjno – edukacyjnej, którą dzięki staraniom wielu osób udało się uruchomić w styczniu 2016 roku! W naszym przedszkolu i szkole dzieci mają możliwość korzystania z rehabilitacji oraz terapii wspomagających ich rozwój, ale przede wszystkim razem uczą się wspierania innych, radzenia sobie z problemami, dbania o własne ja, czy wreszcie pokonywania barier, z którymi ciężko żyć. Bo jest im naprawdę ciężko…wiem to z własnego doświadczenia, z punktu widzenia rodzica, którego dziecko, nie dorównuje swoim rówieśnikom, które jest słabsze, inne, ale nie znaczy to wcale, że gorsze…

„Pomóżcie więc sprawić, żeby choroby i niepełnosprawność nie zamykały drzwi, a jedynie pootwierały na oścież wszystkie okna…”

Joanna Palica
Mama Alka
Prezes Fundacji KOOCHAM

Założycielka i prezes fundacji

Koocham (czytaj kócham) mamę…

Tak brzmiały pierwsze słowa Alka, wypowiedziane po 4 latach ciężkiej pracy, i jego i naszej…

Dziś jest ich dużo więcej, chociaż miał nie mówić… Ale wysiłek i systematyczna rehabilitacja się opłaciły.

Wiem, że czasami braknie sił, że trudno uwierzyć w to, że jednak będzie lepiej. A jednak cuda się zdarzają i Al jest tego przykładem.

To właśnie Alek zmotywował mnie do założenia przedszkola terapeutycznego. Na tym nie poprzestałam. Stawiam czoła codziennym wyzwaniom, które towarzyszą mi w wychowywaniu mojego syna. Stąd też terapeutyczna szkoła podstawowa OONIWEREK, która ma być kontynuacją edukacji przedszkolnej w naszej placówce. Wspólnie z terapeutami chcemy pomagać innym dzieciom i ich rodzicom, którzy tak jak ja borykają się z niezrozumieniem, którzy co dnia walczą o przyszłość swojego dziecka, którzy tak jak ja i mój syn znaleźli się w sytuacji, na którą  nie mieli wpływu. Im też chcę dać możliwość kroku do przodu. Stąd tez pomysł Fundacji KOOCHAM, której głównym celem jest prowadzenie przedszkola i szkoły dla tych wszystkich, którzy choć nie w pełni sprawni, to i tak wyjątkowi i najukoochańsi.

Długo szukałam przedszkola dla Alka, spotykało mnie głównie niezrozumienie i rozczarowanie. Nie chciał Go nikt, bo nie chodził, nie mówił, miła padaczkę, wodogłowie, ślepotę korową… Po co komu taki problem??? I tak walczyłam z wiatrakami przez dwa lata. Wiedziałam, że musi znaleźć się wśród dzieci, żeby poczuł obecność innych. Po co? Bo wydawało mi się, że powinien się usamodzielnić; należało w końcu przeciąć pępowinę, która łączyła nas dwoje od momentu wypadku. Minęło już 9 lat. A my wciąż walczymy, nie poddajemy się. I nikomu nie wolno! Pomóżmy wszyscy tym dzieciakom na nowo odkryć świat. Nie szpitalny, turnusowy, ćwiczeniowy, ale ludzki, prosty i społeczny. Dajmy im szansę, aby nauczyły się kochać drugiego człowieka pomimo swoich niedoskonałości. My też nie jesteśmy idealni, więc nie przekreślajmy dzieci chorych, bo one potrafią więcej niż nam się wydaje…

DARCZYŃCY

W imieniu własnym oraz podopiecznych Fundacji KOOCHAM pragnę serdecznie podziękować za wsparcie finansowe udzielone naszej organizacji.

Dzięki WAM, naszym Darczyńcom i Sponsorom, walczymy o zdrowie tych sprawnych trochę mniej. KAŻDA wpłata na naszą fundację to „Przekaz Mocy”, dzięki któremu osiągnęliśmy cel, jakim było uruchomienie przedszkola terapeutycznego i szkoły podstawowej dla niepełnosprawnych dzieciaków. KAŻDA wpłata stanowi również świadectwo bezinteresownego dobra. Dzięki takim gestom wiemy, że ludzie wpierają nas myślą i czynem. To ogromne źródło energii!!!

Dziękuję z całego serca za życzliwość i chęć pomocy przy realizacji naszego przedsięwzięcia. Dzięki ludziom takim jak Wy spełnią się marzenia wielu niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin…

Joanna Palica

Prezes Fundacji

Aktualności

505, 2021

Konkurs “Zobacz co potrafię”

Serdecznie zapraszamy na konkurs ” Zobacz co potrafię” organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami.

Organizatorem jest Fundacja Koocham.

https://koocham.pl/

https://www.facebook.com/FundacjaKOOCHAM/about/?ref=page_internal

Sponsorem nagrody głównej jest firma Includo.

http://www.includo.com.pl/

PLIKI DO POBRANIA:

Zgoda na publikacje wizerunku uczestnika na facebooku Fundacji Koocham

ZGŁOSZENIE DO KONKURSU

 

 

Read More

Główni sponsorzy

Pomóż niepełnosprawnym dzieciom

Pomagam

2000 zł

Pomagam więcej

4000 zł

Pomagam jeszcze więcej

???

Zobacz co możemy zaoferować naszym wolontariuszom klikając TUTAJ.

Wstępując w nasze szeregi i po prostu pomagając:

  • dołączysz do wielkiego i ambitnego projektu, który daje ogromną satysfakcję i radość Tobie, nam i naszym podopiecznym,
  • będziesz mógł podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem,
  • oraz zyskać nowe umiejętności i doświadczenia,
  • poznasz ciekawych ludzi, którzy myślą podobnie do Ciebie i realizują swoje marzenia,
  • dostaniesz ciekawe zadania, a realizując je poczujesz jakie to wspaniałe uczucie pomagać,
  • zyskasz większe zaufanie np. wśród pracodawców

Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my odezwiemy się do Ciebie.

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Miasto

Adres email

Treść wiadomości

Oświadczam, iż zapoznałem się z polityką przetwarzania danych osobowych i akceptuję ją.

Imię i nazwisko

Nazwa firmy

Numer telefonu

Adres email

Treść wiadomości

Oświadczam, iż zapoznałem się z polityką przetwarzania danych osobowych i akceptuję ją.

Wsparcie przedsiębiorców jest dla nas bardzo cenne. Zobacz jak możesz nas wesprzeć klikając TUTAJ.

Pamiętaj, że pomóc możesz bez względu na to, czym się zajmujesz oraz od kiedy istniejesz na rynku. Za zaangażowanie Twojej firmy możemy się odwdzięczyć promocją Twojej marki wraz z naszymi działaniami. Mała firma dzięki współpracy z nami może znacznie zyskać na popularności oraz zdobyć nowych klientów.

Wypełnij formularz, a z przyjemnością skontaktujemy się z Tobą.

Zapraszamy!