Pomóż darowizną

W naszej codziennej pracy drobne gesty są tak samo ważne jak wielkie czyny. Twój drobny podarunek zmieni bardzo wiele.
Każda wpłata pomoże nam walczyć o zdrowie i radość naszych podopiecznych.

TAK! CHCĘ POMÓC :)

Pomóż kupując w sklepie

Kup dowolny produkt z naszego sklepu, a cały dochód ze sprzedaży wspomoże działanie Fundacji Koocham.
Wszystkie produkty w naszym sklepie są wyjątkowe, tworzone z pasją i misją.

TAK! CHCĘ POMÓC

Pomóż swoim biznesem

Razem możemy więcej. Dzięki współpracy Twojej firmy z Koocham zyskamy wszyscy.
Nieważne czy reprezentujesz małą, rozwijającą się firmę czy wielką korporację – z pewnością możesz nam pomóc poprzez swoje produkty lub usługi. Zobacz jak wiele możesz zyskać.
TAK! CHCĘ POMÓC :)

Pomóż jako wolontariusz

Masz wiedzę, umiejętności i zapał? Chcesz robić coś pozytywnego. Odezwij się do nas.
Dzięki wolontariuszom dokonaliśmy już tak wiele. Dzięki Tobie będziemy mogli zrobić jeszcze więcej.
TAK! CHCĘ POMÓC :)

Przedszkole OONIWEREK

Przedszkole dla Dzieci Niepełnosprawnych w Centrum Stacja Edukacja-Rehabilitacja OONIWEREK prowadzone jest przez Fundację KOOCHAM.

Nasze przedszkole ma moc!!! :)

Moc działania, moc tworzenia, moc jednoczenia oraz zrozumienia…

Nasze maluchy uczą się:

  • życia bez wzajemnych uprzedzeń,
  • akceptacji drugiego człowieka i jego inności,
  • zrozumienia wartości nadrzędnych, które rządzą w otaczającym ich świecie,
  • samodzielności w codziennym funkcjonowaniu w stopniu dostosowanym do ich możliwości rozwojowych.

Oprócz integracji w grupie rówieśników, zapewniamy dzieciom pełną, systematyczną rehabilitację, która wpłynie na ich rozwój społeczny, niezależnie od stanu zdrowia. Nasi pedagodzy i terapeuci wspierają małego człowieka w trudach dążenia do doskonałości, pomimo własnych ograniczeń czy ułomności .

Dodatkowe informacje

Cel Ooniwerku

Dodatkowe informacje
Jesteśmy po to, aby oswajać niepełnosprawność . Pracujemy na zmianę świadomości społecznej, chcemy, żeby ludzie dostrzegli w niepełnosprawnym wartościowego człowieka, który tak jak my posiada prawa, obowiązki, marzenia i talenty.…

budujmy społeczeństwo bez podziałów, uprzedzeń, bez barier. Dajemy szansę na rozwój społeczny, uczymy szacunku wobec słabszego…zwłaszcza dziecka, którego świadomość nie wykracza poza cztery ściany pokoju.

Cele, które są dla nas priorytetowe to działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Zapewniamy im warunki dla wszechstronnego rozwoju psychoruchowego, pomoc w edukacji, usamodzielnieniu oraz zdobywaniu nowych doświadczeń życiowych.

Niepełnosprawne dzieci w naszej placówce otoczone sa całodzienną opieką. Zapewniamy pełny zakres rehabilitacji i niezbędnych terapii. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zwiększenia liczby specjalistycznych placówek edukacyjnych przyjaznych dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Wspieramy też rodziców dzieci chorych w powrocie do pracy i nawiązywaniu na nowo relacji społecznych.

Budzimy do życia w świecie integracji …

Budynek przedszkola terapeutycznego

Budynek, w którym mieści się nasze przedszkole został wybudowany około 1950r. Jest obiektem dwukondygnacyjnym z częściowym podpiwniczeniem. Fundacja Koocham, dzięki wsparciu firm oraz osób indywidualnych przeprowadziła kapitalny remont budynku, modernizację kotłowni, wymianę wszystkich instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz naprawy dachu.

Poszczególne etapy prac związanych z przystosowaniem obiektu do użytkowania przez dzieci niepełnosprawne dotyczyły przede wszystkim przygotowania dokumentacji architektonicznej , uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie prac, przeprowadzenia remontu oraz wykończenia budynku na podstawie projektu aranżacji wnętrza. Warunkiem uruchomienia przedszkola rehabilitacyjnego wymagało uzyskania pozytywnych opinii państwowego powiatu inspektora sanitarnego oraz komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej o zapewnieniu w lokalu, w którym mają być prowadzone zajęcia w ramach przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych, bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci, zwłaszcza, że dzieciaki, którymi się opiekujemy cierpią zazwyczaj na wiele różnych schorzeń. Tym bardziej maksymalnie sterylne pomieszczenia były wymogiem uruchomienia placówki. Dokładnie wymogi techniczne dotyczące lokalu zostały opisane w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz.U. Nr 161, poz.1080).

Dodatkowo lokal wyposażony jest w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

W budynku przedszkola przygotowaliśmy 2 sale do terapii grupowej, w których dzieci spożywają posiłki i leżakują oraz 2 gabinety do terapii indywidualnej. Do dyspozycji maluchów są również Sala Doświadczania Świata oraz sala do rehabilitacji/terapii SI.

W ramach współpracy z miejscowymi szkołami podstawowymi, które dysponują własną kuchnią, w naszej placówce serwujemy posiłki w formie cateringu, zapewniając dzieciom indywidualne diety.

Już niebawem, budynek przedszkola otoczony będzie dydaktycznym placem zabaw, służącym rekreacji, zabawie i nauce, rozwijaniu sprawności ruchowej i orientacji przestrzennej.

Makieta przedszkola

Wspieram Fundację Koocham

Pomagam

2000 zł

Pomagam więcej

4000 zł

Pomagam jeszcze więcej

???

Zobacz co możemy zaoferować naszym wolontariuszom klikając TUTAJ.

Wstępując w nasze szeregi i po prostu pomagając:

  • dołączysz do wielkiego i ambitnego projektu, który daje ogromną satysfakcję i radość Tobie, nam i naszym podopiecznym,
  • będziesz mógł podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem,
  • oraz zyskać nowe umiejętności i doświadczenia,
  • poznasz ciekawych ludzi, którzy myślą podobnie do Ciebie i realizują swoje marzenia,
  • dostaniesz ciekawe zadania, a realizując je poczujesz jakie to wspaniałe uczucie pomagać,
  • zyskasz większe zaufanie np. wśród pracodawców

Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my odezwiemy się do Ciebie.

Imię i nazwisko

Data urodzenia

Miasto

Adres email

Treść wiadomości

Imię i nazwisko

Nazwa firmy

Numer telefonu

Adres email

Treść wiadomości

Wsparcie przedsiębiorców jest dla nas bardzo cenne. Zobacz jak możesz nas wesprzeć klikając TUTAJ.

Pamiętaj, że pomóc możesz bez względu na to, czym się zajmujesz oraz od kiedy istniejesz na rynku. Za zaangażowanie Twojej firmy możemy się odwdzięczyć promocją Twojej marki wraz z naszymi działaniami. Mała firma dzięki współpracy z nami może znacznie zyskać na popularności oraz zdobyć nowych klientów.

Wypełnij formularz, a z przyjemnością skontaktujemy się z Tobą.

Zapraszamy!